Pendrive staje się obok dysków twardych bardzo popularnym nośnikiem danych, więc i odzyskiwanie danych jest często potrzebne naszym klientom. Ze względu na konstrukcję, małe gabaryty i niską cenę często jest wykorzystywany jako zapasowy nośnik danych. Wiele osób zapomina jednak o systematycznych kopiach zapasowych, a urządzenia te są niestety bardzo awaryjne.

Markowe pendriv-y wytrzymują średnio od 2 do 6 lat użytkowania. Chińskie od 1 do 2 lat jeśli mamy szczęście. Żywotność pendrive jest w dużym stopniu uwarunkowana jakością użytych do produkcji kości Pamięci. Układy te produkuje się masowo i dopiero po wytworzeniu są one sortowane i dzielone na grupy pod względem jakości. Najlepsze Pendriv-y są montowane z najwyższej jakości układów przez co ilość zapisów i odczytów z komórek pamięci jest większa niż w ich tańszych odpowiednikach

Na czym polega odzyskiwanie danych z Pendrive

Odzyskiwanie danych z Pendrive polega przeważnie na wykopiowaniu zawartości pamięci na komputer i dobraniu odpowiedniego algorytmu, który rozkoduje dane. Coraz częściej kontrolery tych urządzeń wprowadzają dodatkowe szyfrowanie kluczem 64, 128 a nawet 256 bitów co w przypadku uszkodzenia praktycznie uniemożliwia rozkodowanie danych.

Technologia do odzyskiwania danych z urządzeń takich jak Pendrive, karty pamięci czy dyski SSD wciąż się rozwija. W kilku ośrodkach na świecie trwają badania nad tą, wciąż nową technologią zapisu. Co 2 do 3 tygodni wychodzą nowe aktualizacje dające coraz więcej możliwości w odzyskiwaniu danych z tego rodzaju urządzeń.

Pamiętaj. Najlepszy sposób na szybkie i tanie odzyskanie utraconych danych to KOPIA ZAPASOWA

Odzyskujemy dane z pendrive wszystkich producentów: CnMemory, ADATA, Dane-Elec, DelkinDevices, Emtec, Fuji, GoodRam, Hama, Hoodman, Integral, Intel, Intenso, Kingmax, Kingston, Lexar, Mirex, Moba, MyMemory, OCZ, Olympus, OV, Panasonic, Pentagram, Pixmania, PNY Technologies, PQI, Pretec, Qumo, Remax, Samsung, SanDisk, Silicon Power, SmartBuy, Sony, Strontium, Toshiba, Transcend, Trexdata, Twinmos, Verbatim, WHD, Wintec, Transcend,